Inspirativní řečnící

Nalaďte se na příběhy
nejúspěšnějších

Václav Staněk

Značku Vasky založil ve svých 18 letech, kdy se rozhodl, že naváže na zlínskou obuvnickou tradici. V loňském roce se společnosti Vasky trade s.r.o. podařilo prodat 200 000 párů bot. Václav byl mimo jiné v roce 2019 zařazen do prestižního žebříčku Forbes 30pod30 a na začátku roku 2020 vyhrál v soutěži “EY Podnikatel roku” v kategorii začínající podnikatel. Kromě Vasek je spolumajitelem značek Bagind, Wuders, Paon a majitelem marketingové agentury inhubo. Posledním velkým počinem bylo nedávné odkoupení značky Botas, kterou chce dál rozvíjet.

Majitel společnosti Vasky

Příběh Vasek!

Jak se začal psát příběh Vasek? Co mě motivuje a žene stále kupředu? Jak řídím úspěšnou firmu v době nejistoty? Co jsem se za 7,5 let podnikání naučil? Co se mi povedlo/nepovedlo?

9:15 - 10:15

Velký sál

Matěj Kapošváry

Matěj Kapošváry je CEO společnosti Shopsys, české jedničky na trhu individuálních e-commerce řešení pro největší B2C a B2B hráče (Sconto Nábytek, Tescoma, Růžový Slon, Mountfield). Spolu s osmdesáti kolegy radí klientům s digitalizací prodeje a jak uspět v omnichannel světě. Kromě toho stojí za zrodem e-commerce magazínu EXEC a je spoluzakladatelem e-commerce konference ShopCamp. V roce 2023 byl Matěj Kapošváry vybrán do exkluzivního žebříčku Forbes 30 pod 30.

CEO Shopsys

Jak malé příležitosti mohou změnit kariéru: Příběh Matěje Kapošváryho

14:30 - 15:30

Velký sál

Jana Peroutková

Novinářka a moderátorka České televize. Moderuje hlavní zpravodajskou relaci Události, analyticko-zpravodajský pořad Události, komentáře a Interview Speciál. Od listopadu roku 2022 je také moderátorkou podcastu Kavky.

Moderátorka: Velký sál

Danuše Nerudová

Danuše Nerudová je ekonomka, profesorka a emeritní rektorka Mendelovy univerzity v Brně (2018–2022). V rámci svého profesního působení se věnuje zejména daním, důchodům či rovným příležitostem žen a mužů. Od roku 2018 předsedala Komisi pro spravedlivé důchody, která předložila návrh důchodové reformy se širokou odbornou i politickou shodou. V dubnu 2020 spolu s dalšími ekonomy založila občanskou iniciativu KoroNERV-20. Kandidovala v prezidentských volbách v roce 2023, kdy skončila na třetím místě a získala největší podporu pro ženu – kandidátku v historii. Politologové ocenili její moderní kampaň s řadou inovativních prvků i otevření důležitých témat (podpora inovacím, důležitost vzdělávání, rovné šance či ochrana přírody) ve veřejné debatě. S manželem Robertem mají dva syny a žijí v Brně.

Ekonomka

Women power: úspěch a rodina

Vrcholové manažerky, úspěšné byznysmenky a přední ekonomky se letos vůbec poprvé sejdou na Colors of Finance v čistě ženské panelové diskuzi. Nebudeme se soustředit jen na ekonomické ukazatele, zblízka se podíváme na současnou náladu, která panuje v české společnosti. Jaké místo zaujímají ženy v byznysu, před jakými výzvami stojíme a kam se ubíráme? To je jen malý výběr témat, kterých se dotkneme.

13:15 - 14:15

Velký sál

Marek Janšta

Marek si našel svého prvního klienta pro investici do podílových fondů už před více jak dvaceti lety. Inženýrský diplom získal na stavební fakultě VUT v Brně, kde ho zaujala zejména matematická statistika, a tak se po roce 1989 rozhodl naplno věnovat tehdy vznikajícímu kapitálovému trhu. V 90. letech minulého století působil jako člen představenstva regionálního obchodníka s cennými papíry, později se začal specializovat na kolektivní investice. Je členem představenstva profesní organizace finančně-poradenských společností ČASF, z jejíž pozice připomínkuje již více jak deset let legislativu kapitálového trhu a veřejně publikuje v médiích. V posledních letech se zabývá problematikou behaviorálních financí, tedy tím, jak emoce a iracionality ovlivňují chování investorů a angažuje se v popularizaci fondů pro kvalifikované investory, pro které založil portál www.fondykvalifikovane.cz

Moderátor

Milionové FKI portfolio

1. část Zažijte pravé play off už na podzim. Zápolení pěti investičních společností o nejzajímavěji poskládané portfolio z řad fondů kvalifikovaných investorů. Nejen představení fondů, ale i souboj vizí jednotlivých investiček. Kolik FKI ještě unese „zamrzlý“ český investiční rybník? Jaké výzvy jednotlivé společnosti čekají? Jak zacvičí nová legislativa s neregulovanými „minifondy“ jako nekalou konkurencí FKI? Prostě vše co chcete slyšet o FKI v 45 minutách. 2. část Pět fondů, pět příběhů. Každá investiční společnost může do semifinále nasadit svého favorita – tahouna celého řešení. Kdo přesvědčí publikum? Závěrem diskuze proběhne hlasování o vítězné portfolio.

10:15 - 11:45

COLORS STAGE

Peter Koždoň

Peter má více než 15 let praxe v managementu a financích. Byl spoluzakladatelem DELTA investiční společnosti. Pracoval jako skupinový finanční ředitel a měl na starosti projekty v Čechách a Německu. Zkušenosti získal také v Českém Telecomu (dnes O2) a vlastnil svoji poradenskou a účetní společnost s více než 100 klienty. Poslední roky se věnuje primárně řízení investiční společnosti, strukturování fondů a transakcí. Peter je držitelem titulu MBA a MSc se zaměřením na mezinárodní obchod z USA.

Předseda představenstva DELTA IS

Milionové FKI portfolio

1. část Zažijte pravé play off už na podzim. Zápolení pěti investičních společností o nejzajímavěji poskládané portfolio z řad fondů kvalifikovaných investorů. Nejen představení fondů, ale i souboj vizí jednotlivých investiček. Kolik FKI ještě unese „zamrzlý“ český investiční rybník? Jaké výzvy jednotlivé společnosti čekají? Jak zacvičí nová legislativa s neregulovanými „minifondy“ jako nekalou konkurencí FKI? Prostě vše co chcete slyšet o FKI v 45 minutách. 2. část Pět fondů, pět příběhů. Každá investiční společnost může do semifinále nasadit svého favorita – tahouna celého řešení. Kdo přesvědčí publikum? Závěrem diskuze proběhne hlasování o vítězné portfolio.

10:15 – 11:45

COLORS STAGE

Kateřina Zychová

Kateřina je zakladatelkou a výkonnou ředitelkou skupiny Verdi. Působí již více než 25 let v oboru financí, z čehož 13 let strávila na newyorské Wall Street a londýnské City v největších investičních bankách. Je zároveň předsedkyní představenstva společnosti Green Horizon Renewables, která již od roku 2013 investuje do sektoru obnovitelné energie. Společnost úspěšně vybudovala portfolio solárních elektráren v České republice a na Slovensku a větrných elektráren ve Finsku, které v roce 2021 prodala fondu BlackRock.

Spoluzakladatelka Verdi fond farem

ESG Investování: Hodnoty na prvním místě

Udržitelné investování pod záštitou Environmental, Social a Governance (ESG) klade důraz nikoliv primárně na počáteční výnosy, ale na skutečné hodnoty a dopady našich rozhodnutí. Ačkoliv tradiční investování doporučuje eliminovat emoce z rozhodovacího procesu, při orientaci na ESG se emoce stávají klíčovým prvkem. Pomáhají investorovi lépe vnímat důležitost a smysl těchto investic a vidět světlušku naděje pro lepší budoucnost. Greenwashing – problém, který nezmizí ani při přísných podmínkách ESG investování. Je možné tento problém někdy vyřešit? Budou se firmy snažit najít způsoby, jak oklamat procesy, zatímco se budou prezentovat jako udržitelné, a přesto budou porušovat všechny hodnoty za účelem vysoké marže, levné pracovní síly a hledání způsobů, jak vydělat více a rychleji bez ohledu na budoucí generace? Jak může greenwashing ovlivnit ratingové procesy a můžeme jim vůbec věřit? Dokážeme tento fenomén vůbec odhalit? Zpravodajství společností a ratingový proces – jak je spolehlivý? Jak využíváte ve vašich firmách ratingová data? Největší světoví hráči v oblasti ESG ratingu mají rozdílná hodnocení a kritéria. Jak tento proces vlastně probíhá a co si z něj investor může vzít? A čemu může věřit, když existují v některých případech značné rozdíly? Jak by mělo vypadat investiční portfolio moderního investora – modelově se ESG téma nejvíce týká generace Z, tedy ročníků 1996+, pro které je téma udržitelnosti obecně jedním z hlavních faktorů při rozhodování. Co by mělo být pro takového investora důležité při výběrovém procesu akcií do jeho portfolia?

13:15 - 14:15

COLORS STAGE

Filip Stropek

Aktuálně vede oddělení pro externí partnery v CYRRUS. Od roku 2008 působí v pozicích investičního specialisty a prošel si mnoha pozicemi, včetně například key account managera nebo ředitele obchodování ve finančním sektoru. Své dlouholeté zkušenosti předává dalším investičním poradcům v rámci projektu Investiční akademie a laické veřejnosti přes svůj YouTube kanál.

Head of External Sales CYRRUS

Noční můry finančních poradců a jak z nich ven?

V našem programu se podíváme na aktuální témata a změny, které ovlivňují finanční trh. Začneme přehledem nově navrhovaného zákona pro podnikání na finančním trhu, který může mít dalekosáhlé důsledky pro sektor. Jedním z kontroverzních bodů je nahrávání hovorů týkajících se investic – jaký dopad to může mít na investory a trh jako celek? Poté se zaměříme na DIP. Je to opravdu nová příležitost na trhu, nebo se jedná jen o další produkt? Součástí diskuse bude i snaha o "překlopení" IZ na OCP a jaké to může mít následky. Iniciativa EU, Retail Investment Strategy RIS? Má za cíl regulovat pobídky v investičním a pojišťovnickém segmentu. V tomto kontextu se dotkneme také debaty mezi placeným a provizním poradenstvím. Jaké nástroje a metody jsou k dispozici a jaký je všeobecný postoj k těmto přístupům? V oblasti distribuce budeme diskutovat o problematice neregulovaných produktů v poolech a jak různé instituce tento problém řeší. Toto téma je obzvláště aktuální, protože se jedná o praktiky, které se vyskytují napříč celým sektorem. Technologický vývoj nemůže zůstat opomenut. Podíváme se na zoubek AI a digitálním platformám ve financích a jak mohou tato nová technologická řešení měnit tvář finančního poradenství. Na závěr se zaměříme na období po pandemii COVID-19, vliv energetické krize na finanční sektory a zhodnocení roku 2023.

10:30 – 11:45

Malý sál

Michal Semotan

Michal se dlouhodobě specializuje na akcie a jako portfolio manažer řídí naše akciové fondy. Na kapitálových trzích se pohybuje od roku 1997. Do J&T nastoupil v roce 1998 a v rámci finančních trhů působil nejprve jako makléř, později jako vedoucí obchodování na akciových trzích. V J&T Investiční společnosti působí od roku 2012. Michal vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, Fakultu financí a účetnictví, obor finance a je držitelem makléřské licence. Ve svém volném čase se věnuje rodině, cestování a sportu. Jeho velkou vášní jsou automobily a sledování nových trendů v oblasti automobilového průmyslu.

Portfolio manažer J&T

Jak investují profesionálové z J&T

Zajímá vás jak při výběru investic postupují profesionálové spravující miliardy korun? Jaká kritéria hodnotí při výběru investic a jak postupují, pokud vše nejde podle plánu? Odpovědi na tyto a další otázky se dozvíte běhěm našeho workshopu, který začíná ve 13 hodin v místnosti „A“. Investiční procesem při výběru neveřejných investic vás provede Martin Cakl, porfolio manažer nově otevřeného fondu Naše ČESKO. Martina doplní Michal Semotan, specialista na akcie, portfolio manažer a tvář úspěšných fondů J&T Opportunity a J&T Dividend.

13:15 - 14:15

Učebna A

Jan Bartušek

Jan Bartušek působí ve finančních službách už 15 let. Aktuálně má na starost koordinaci a strategii společností působících v oblasti finančních služeb skupiny DRFG a věnuje se také rozvoji ve fintech sféře. Aktivně působí ve vedení společností ASSETIO a HypoPortal, v neposlední řadě jako CEO Chytrý Honza. Během dosavadní kariéry vybudoval významnou finančně poradenskou skupinu působící napříč Českou republikou a pomohl k rozvoji několika technologických společností a projektů. Klíčové změny strategie, které spolu s Jiřím Havrlantem před třemi lety nastavili, nasměrovaly Chytrého Honzu poprvé ke kladným hospodářským výsledkům. Do křesla CEO Chytrého Honzy byl jmenován v říjnu roku 2022. Velký potenciál vidí v propojení tradičního finančního světa s moderními technologiemi.

Moderátor

On-line a Off-line poradenství & trendy včetně vzdělávání

Připojte se k nám a odhalte proměnu ve finančním světě plném stále se měnících technologií a regulací. Zjistěte co se chystá a jak vypadá práce a budoucnost poradců v například v Německu, včetně nejnovějších trendů z Frankfurtu (EIOPA) a Bonnu (BaFin). Zjistěte, jak se mění role poradců a proč je vzdělání a pravý nástroj klíčem k úspěchu. Nebude chybět ani pohled na výzvy, se kterými se setkáváme, a jak v nich najít příležitosti.

13:15 - 14:15

Malý sál

Michaela Kaczmarková

Děti i dospělé baví vždy ty činnosti, které jim jdou, ve kterých vynikají. A protože jsem první rozsáhlé příběhy plné netradičních slovních obratů vyprávěla už ve dvou letech, začala jsem se komunikaci věnovat na různých úrovních. Dnes se komunikací živím, studuji ji a zároveň ji učím. Jako moderátorka a logopedka v rezortu zdravotnictví znám sílu slova i ticha.

Moderátorka: Malý sál

Martin Kujal

Vedoucí investičního oddělení J&T Investiční společnosti a portfolio manažer se zaměřením na trhy státních i podnikových dluhopisů. Řídí fondy pro veřejnost J&T Flexibilní dluhopisový, J&T Bond a J&T Money a fond pro kvalifikované investory J&T Credit Opportunities. Své znalosti si postupně zdokonalil při práci pro společnost Prague International Securities v Praze a během působení v České národní bance. Řízení portfolií se věnuje od roku 2002, kdy nastoupil do ABN AMRO Asset Management. Ve skupině J&T působí od roku 2011. Martin Kujal získal inženýrský titul na Vysoké škole ekonomické v Praze, obor finance. Je držitelem certifikátu CFA a členem CFA Institutu. Má makléřskou licenci vydanou Ministerstvem financí České republiky a vlastní certifikát Cambridge Advanced English Certificate z anglického jazyka. Volný čas věnuje své pětičlenné rodině, sportu, turistice, knihám a dobrým filmům.

Portfolio manažer J&T Investiční společnost

Milionové FKI portfolio

1. část Zažijte pravé play off už na podzim. Zápolení pěti investičních společností o nejzajímavěji poskládané portfolio z řad fondů kvalifikovaných investorů. Nejen představení fondů, ale i souboj vizí jednotlivých investiček. Kolik FKI ještě unese „zamrzlý“ český investiční rybník? Jaké výzvy jednotlivé společnosti čekají? Jak zacvičí nová legislativa s neregulovanými „minifondy“ jako nekalou konkurencí FKI? Prostě vše co chcete slyšet o FKI v 45 minutách. 2. část Pět fondů, pět příběhů. Každá investiční společnost může do semifinále nasadit svého favorita – tahouna celého řešení. Kdo přesvědčí publikum? Závěrem diskuze proběhne hlasování o vítězné portfolio.

10:15 - 11:45

COLORS STAGE

Jan Zendulka

Jan Zendulka v současné době působí jako CEO společnosti Moventum a.s., kde byl od roku 2019 zodpovědný za vedení obchodu. V roce 2016 založil v Brně společnost pro správu majetku Just Invest, kde působil jako COO. Předtím Jan Zendulka pracoval jako manažer prodeje a investiční poradce v různých finančních společnostech v České republice i v zahraničí. Moventum a.s. působí jako podpora obchodu a servisní partner mezi poskytovateli finančních služeb v České republice a společností Moventum S.C.A. v Lucembursku. „Budeme i nadále rozšiřovat naše podnikání v České republice a zintenzivňovat služby a podporu pro naše klienty. Zaměříme se na poskytování výjimečné hodnoty našim klientům, podporu kultury inovací a využívání nových příležitostí k růstu“, říká Jan Zendulka.

CEO Moventum a.s.

Investování přes sociální sítě a trendy, které mohou navždy změnit finanční sektor

Jak vnímáte trend vzestupu umělé inteligence obecně a jak si myslíte, že ovlivní investiční poradenský byznys? Bylo zveřejněno několik příkladů, jak umělá inteligence překonává indexy pomocí strategií vytvořených z vlastních zdrojů., vytváří portfolia na základě analýzy bez zapojení tradičního portfolio managementu. Co můžeme očekávat v nejbližších 5 letech ve světě investic, když je umělá inteligence jedním z hlavních témat v téměř všech oblastech? Sociální sítě přinesly prostor pro prezentaci a komunikaci kvalitního obsahu, ale také místo pro silný marketing, který často nezná pravidla, zejména ve finančním sektoru. Mnoho subjektů ignoruje regulace a pravidla při prezentaci svých služeb, což může být zavádějící. Jedním z mnoha příkladů je prezentace snadného zisku pomocí obchodování, kopírování obchodů, kryptoměn nebo jednoduchých uživatelsky přívětivých aplikací, kde si individuální maloobchodní investor vytváří portfolio sám bez prostředníka, aniž by byl upozorněn na možné ztráty a rizika. Regulátoři nemají dostatečné kapacity ani možnosti pro boj a řádné vzdělávání. Jak by se měl investor chovat při této záplavě nabídek rychlého zisku a na koho by se měl obrátit? A na druhé straně, jak by se měl poradce chovat při této přetlakové nabídce? V České republice a obecně v našem regionu se investování dostává do povědomí běžných lidí stále víc. Investování je efektivní a správnou cestou, jak zhodnocovat a budovat majetek. Většina investorů, zejména v maloobchodu, ještě nezažila dlouhodobou krizi. Posledním šokem byla covidová krize, kdy jsme zažili nejrychlejší propad akcii za 22 dní o téměř 34 %. Jak by se měl investor připravit na dlouhodobější krizi, o které se stále více hovoří ve všech dostupných médiích, často spojované s neustávající inflací, geopolitickými konflikty a nejistotou jak v politice, tak v ekonomice?

14:30 - 15:30

Malý sál

Martin Hobza

Martin je advokátem a partnerem butikové advokátní kanceláře se zaměřením na finanční sektor. Poskytuje poradenství řadě finančních společností, včetně několika crowdfundingových platforem, které též zastupuje před ČNB. Na související témata pravidelně vystupuje na konferencích a je autorem mnoha odborných článků.

Advokát a partner Hobza Legal

Crowdfunding v ČR: Když Peníze Létají vzduchem!

Principy crowdfundingu a historie. Očekáváná regulace crowdfundingu v ČR – změna paradigmatu ve způsobu investování. Jaký vývoj v oblasti skupinového financování očekáváme v EU? Využití crowdfundingu v praxi. Vzdělávání široké veřejnosti a další aktivity Asociace Crowdfundingových Platforem.

12:00 – 13:00

Malý sál

Radana Mokrycki

Na základě mnohaleté zkušenosti se zastupováním klientů v oblasti wealth management zajištuje kompletní zázemí pro sportovní management. Víc jak 20.let zastupuje klienty v oblasti správy majetku a dlouhodobé strategii jeho rozšiřování. Připravuje především sportovce na období po jejich profesionální kariéře a přechod do běžného života. Praxi předává současným finančním poradcům a zaměřuji se na jejich vzdělávání tohoto směru.

Partner M3 Sports Agency

On-line a Off-line poradenství & trendy včetně vzdělávání

Připojte se k nám a odhalte proměnu ve finančním světě plném stále se měnících technologií a regulací. Zjistěte co se chystá a jak vypadá práce a budoucnost poradců v například v Německu, včetně nejnovějších trendů z Frankfurtu (EIOPA) a Bonnu (BaFin). Zjistěte, jak se mění role poradců a proč je vzdělání a pravý nástroj klíčem k úspěchu. Nebude chybět ani pohled na výzvy, se kterými se setkáváme, a jak v nich najít příležitosti.

13:15 - 14:15

Malý sál

Klára Zemanová

Zprávařka a žurnalistka rádiového vysílání na rozhlasových stanicích Hitradio Orion, Rock Radio a Fajn radio. Kláru jste mohli zahlédnout hned při několika příležitostech, a to na obrazovkách svých televizorů v reklamních spotech běžících na TV prima a TV Nova, či na pódiu, coby moderátorku nedávno uskutečněných oslav 10. narozenin galerie Šantovka v Olomouci.

Moderátorka: COLORS STAGE

Jan Macek

Ing. Jan Macek, vystudoval Provozně ekonomickou fakultu Mendelovy univerzity v Brně. V Conseq Investment Management působí jako investiční specialista pro oblast retailového obchodu, věnuje se mimo jiné propagaci investičních fondů. Zkušenosti získával také jako produktový manažer finančně poradenské společnosti Swiss Life Select.

Investiční specialista Conseq

Milionové FKI portfolio

1. část Zažijte pravé play off už na podzim. Zápolení pěti investičních společností o nejzajímavěji poskládané portfolio z řad fondů kvalifikovaných investorů. Nejen představení fondů, ale i souboj vizí jednotlivých investiček. Kolik FKI ještě unese „zamrzlý“ český investiční rybník? Jaké výzvy jednotlivé společnosti čekají? Jak zacvičí nová legislativa s neregulovanými „minifondy“ jako nekalou konkurencí FKI? Prostě vše co chcete slyšet o FKI v 45 minutách. 2. část Pět fondů, pět příběhů. Každá investiční společnost může do semifinále nasadit svého favorita – tahouna celého řešení. Kdo přesvědčí publikum? Závěrem diskuze proběhne hlasování o vítězné portfolio.

10:15 - 11:45

COLORS STAGE

Marek Macura

Marek se pohybuje již 18. rokem v oblasti distribuce finančních produktů, finančního poradenství a posledních několik let i v realitním byznysu. Prošel pozicemi od finančního zprostředkovatele, přes placené poradenství, finanční plánování, až po business zadavatele technologických projektů a také člena představenstva Broker Trustu zodpovědného za produkty a marketing. Aktuálně je Marek spolumajitelem společností v rámci skupiny BO! holding a KFP online. Žije technologiemi, aplikacemi a jejich využitím v oblasti financí a realit.

BO! holding a.s.

Umělá inteligence pro finanční poradce: Jak efektivně integrovat AI do vašeho byznysu

Chcete vědět, jak může umělá inteligence okamžitě zlepšit vaše finanční poradenství? Na workshopu ukážeme konkrétní možnosti, jak integrace AI může maximalizovat váš potenciál v běžné praxi. Místo teoretických úvah a nepoužitelných nástrojů vám představíme konkrétní aplikace a postupy, které můžete ihned využít k optimalizaci své práce. Odhalte, jakým způsobem může AI zjednodušit vaši práci a zlepšit vaše služby, a to vše bez zbytečných teoretických řečí kolem.

10:30 - 11:45

Učebna A

Mojmír Urbánek

Mojmír Urbánek je zakladatel servisní a inovátorské firmy ve finančních službách SAB servis. Na trhu poradenství působí od roku 2003, kdy začínal jako investiční poradce a následně hledal cesty k stále lepšímu servisu pro klienty, až v roce 2013 založil SAB servis, který podporuje finančně poradenské firmy a finanční poradce na trhu. Od počátku je firma velkou měrou zaměřená na technologie a využívá moderních trendů řízení a podpory a během krátké doby se stala nejrychleji rostoucí společností na českém trhu. V současné době podporuje víc jak 2000 poradců.

Majitel společnosti SAB servis

Noční můry finančních poradců a jak z nich ven?

V našem programu se podíváme na aktuální témata a změny, které ovlivňují finanční trh. Začneme přehledem nově navrhovaného zákona pro podnikání na finančním trhu, který může mít dalekosáhlé důsledky pro sektor. Jedním z kontroverzních bodů je nahrávání hovorů týkajících se investic – jaký dopad to může mít na investory a trh jako celek? Poté se zaměříme na DIP. Je to opravdu nová příležitost na trhu, nebo se jedná jen o další produkt? Součástí diskuse bude i snaha o „překlopení“ IZ na OCP a jaké to může mít následky. Iniciativa EU, Retail Investment Strategy RIS? Má za cíl regulovat pobídky v investičním a pojišťovnickém segmentu. V tomto kontextu se dotkneme také debaty mezi placeným a provizním poradenstvím. Jaké nástroje a metody jsou k dispozici a jaký je všeobecný postoj k těmto přístupům? V oblasti distribuce budeme diskutovat o problematice neregulovaných produktů v poolech a jak různé instituce tento problém řeší. Toto téma je obzvláště aktuální, protože se jedná o praktiky, které se vyskytují napříč celým sektorem. Technologický vývoj nemůže zůstat opomenut. Podíváme se na zoubek AI a digitálním platformám ve financích a jak mohou tato nová technologická řešení měnit tvář finančního poradenství. Na závěr se zaměříme na období po pandemii COVID-19, vliv energetické krize na finanční sektory a zhodnocení roku 2023.

10:30 – 11:45

Malý sál

Jiří Březina

Narozen v Háji ve Slezsku. Po SŠ jsem si 3 roky si v Německu Švýcarsku vydělával na Vysokou školu. Po Absolvování Finančních trhů na ESF-MU a Daňového poradenství na FP-VUT jsem zakotvil v Brně. S mou ženou, kterou jsem potkal na studiích v roce 2005 vychováváme 3 děti. S poradenstvím jsem začal po semináři ZFP v roce 2005-viděl jsem, jak důležiti Finanční poradci jsou ve CH a D. Po 11 letech jsem založil iUP, jakožto akreditační firmu - a začali jsme jezdit za klienty - Finančními poradci. Díky tomu, co vše mi poradenství dalo, a jak báječné jsme měli klienty, jsme nyní trojkou na trhu. V technologiích a přístupu ovšem jednička 🙂 protože Vy poradci si to zasloužíte. Jste nezastupitelní a důležití. Proto pro Vás vyvíjíme nejnovější technologie, jakožto aplikace na NV pro Android i iOS. A jezdíme a potkáváme se s důležitými osobnostmi z celé Evropy - abyste s námi byli o krok napřed

CEO iUP

On-line a Off-line poradenství & trendy včetně vzdělávání

Připojte se k nám a odhalte proměnu ve finančním světě plném stále se měnících technologií a regulací. Zjistěte co se chystá a jak vypadá práce a budoucnost poradců v například v Německu, včetně nejnovějších trendů z Frankfurtu (EIOPA) a Bonnu (BaFin). Zjistěte, jak se mění role poradců a proč je vzdělání a pravý nástroj klíčem k úspěchu. Nebude chybět ani pohled na výzvy, se kterými se setkáváme, a jak v nich najít příležitosti.

13:15 - 14:15

Malý sál

Jakub Chýlek

Jakub má dlouhodobé zkušenosti na manažerských pozicích jak v českých, tak mezinárodních společnostech, kde se v rámci svých pozicích věnoval business developmentu, vybudování distribuce v regionech EMEA, Asie a USA. Nyní vede obchodní manažerský tým a obchodní externí sítě finančních zprostředkovatelů v oblasti finanční distribuce a získávání nového finančního kapitálu.

Ředitel distribuce ČMN

Investování přes sociální sítě a trendy, které mohou navždy změnit finanční sektor

Jak vnímáte trend vzestupu umělé inteligence obecně a jak si myslíte, že ovlivní investiční poradenský byznys? Bylo zveřejněno několik příkladů, jak umělá inteligence překonává indexy pomocí strategií vytvořených z vlastních zdrojů., vytváří portfolia na základě analýzy bez zapojení tradičního portfolio managementu. Co můžeme očekávat v nejbližších 5 letech ve světě investic, když je umělá inteligence jedním z hlavních témat v téměř všech oblastech? Sociální sítě přinesly prostor pro prezentaci a komunikaci kvalitního obsahu, ale také místo pro silný marketing, který často nezná pravidla, zejména ve finančním sektoru. Mnoho subjektů ignoruje regulace a pravidla při prezentaci svých služeb, což může být zavádějící. Jedním z mnoha příkladů je prezentace snadného zisku pomocí obchodování, kopírování obchodů, kryptoměn nebo jednoduchých uživatelsky přívětivých aplikací, kde si individuální maloobchodní investor vytváří portfolio sám bez prostředníka, aniž by byl upozorněn na možné ztráty a rizika. Regulátoři nemají dostatečné kapacity ani možnosti pro boj a řádné vzdělávání. Jak by se měl investor chovat při této záplavě nabídek rychlého zisku a na koho by se měl obrátit? A na druhé straně, jak by se měl poradce chovat při této přetlakové nabídce? V České republice a obecně v našem regionu se investování dostává do povědomí běžných lidí stále víc. Investování je efektivní a správnou cestou, jak zhodnocovat a budovat majetek. Většina investorů, zejména v maloobchodu, ještě nezažila dlouhodobou krizi. Posledním šokem byla covidová krize, kdy jsme zažili nejrychlejší propad akcii za 22 dní o téměř 34 %. Jak by se měl investor připravit na dlouhodobější krizi, o které se stále více hovoří ve všech dostupných médiích, často spojované s neustávající inflací, geopolitickými konflikty a nejistotou jak v politice, tak v ekonomice?

14:30 - 15:30

Malý sál

Jakub Kořínek

Zkušený investiční profesionál se šestnáctiletou praxí v největších investičních skupinách KKCG a Penta Investments. Od roku 2013 samostatně podniká v oblasti investic do rezidenčního bydlení a řídí vlastní portfolio v řádu stovek bytů a rodinných domů v celé ČR. Absolvent vysoké školy ekonomické v Praze a postgraduálního studia na Sheffield Hallam University v Anglii. V roce 2002 složil makléřské zkoušky pro správu klientských portfolií. Vystudoval program Real estate management na Harvardské univerzitě v USA. Za svou kariéru zrealizoval investice v objemu okolo 1 mld. euro v ČR, Německu a Polsku.

Zakladatel Fondu Českého Bydlení SICAV, a.s.

Nájem vs. inflace – souboj s jasným vítězem

Workshop bude zaměřen na oblast nájemního bydlení, specificky bytů a bytových domů jako třidy investičních aktiv a srovnání jejich výnosů s inflací v rámci stanoveného investičního horizontu. Kromě aktuálních dat z trhu a makroekonomického pohledu nabídne workshop také modelový příklad konkrétní investice a představí různé varianty investování do tohoto segmentu. Cílem bude poukázat na výhody této třídy aktiv a její dlouhodobou výkonnost.

12:00 - 13:00

Učebna B

Jakub Unucka

Jakub Unucka je 1. náměstkem hejtmana Moravskoslezského kraje pro oblast průmyslu, energetiky a chytrého regionu. Je jednou z předních osobností České republiky, propagující koncept „smart city“ a „smart regions,“ který také aktivně rozvíjí a podílí se na řadě projektů, zejména v oblasti infrastruktury chytrých sítí, IoT a digitalizace. Jako vůbec první v České republice rozvinul koncept „smart region“ do podoby autonomní agendy. Zejména na poli průmyslu se zasazuje o rozvoj vodíkových technologií do běžné praxe, a právě na tomto poli se stal předním českým politikem prosazující vznik tzv. „vodíkového údolí“ Moravskoslezského kraje. V minulosti pracoval jako výkonný ředitel IT společnosti působící v oboru automatizace, digitalizace a dodnes se této problematice věnuje jak na poli podnikatelském, tak akademickém. Na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostravě dokončil také svou dizertaci věnující-se sofistikované automatizaci v automobilovém průmyslu. Je zároveň zakladatelem česko-korejské VaV laboratoře pro výzkum RFID technologií při VŠB-TUO a Dongguk Univerzity Soul. Jeho specializací je také ochrana životního prostředí. V tomto rámci také předsedá ekologickému sdružení „Čisté Klimkovice“ a stojí za řadou občanských aktivit, např. vybudování bezbariérového Lesního parku v lázeňském lese nebo výměny uhelných kotlů v lázeňském městě Klimkovice.

1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje

Startup: Odhalení tajemství úspěchu

Přejete si nahlédnout pod pokličku úspěšných startupů? Ve výjimečné panelové diskuzi nás provázejí klíčoví hráči z různých oblastí startupového ekosystému. Zástupce Moravskoslezského kraje nám představí perspektivu regionálního investování, zakladatel úspěšného startupu odhalí výzvy zakládání firmy, zkušený investor se podělí o svůj pohled na startupy na mezinárodním trhu a expert z banky nám ukáže, jak finanční instituce startupy podporují. Společně se ponoříme do témat od identifikace tržních mezer, přes strategie financování, až po globální expanzi. Připojte se k nám a objevte, jak různé perspektivy tvarují cestu startupů k úspěchu.

10:30 – 11:45

Velký sál

Lubomír Valík

Lubomír se zaměřuje především na investiční poradenství a to jak v rámci tradičních aktiv, tak alternativ jako jsou fondy kvalifikovaných investorů, crowdfunding nebo bitcoin. V SAB servisu pracuje na pozici investičního analytika, který připravuje metodiky, analýzy a podklady pro investiční výbor. Současně je spolumajitelem poradenské kanceláře Diverzo a dříve učil na Katedře světové ekonomiky VŠE.

Finančník a investiční analytik SAB servis

Crowdfunding v ČR: Když peníze létají vzduchem!

Principy crowdfundingu a historie. Očekáváná regulace crowdfundingu v ČR – změna paradigmatu ve způsobu investování. Jaký vývoj v oblasti skupinového financování očekáváme v EU? Využití crowdfundingu v praxi. Vzdělávání široké veřejnosti a další aktivity Asociace Crowdfundingových Platforem

12:00 – 13:00

Malý sál

Tomáš Widlák

Tomáš Widlák je členem týmu startupu Lemonero již od jeho vzniku - od nápadu až ke společnosti s působením ve čtyřech státech Evropy. Dnes na pozici CTO s týmem buduje unikátní technologii distribuce financování malým a středním, primárně e-commerce, podnikům. Díky moderní technologii a inovativnímu přístupu k partnerům a zákazníkům se v Lemonero daří vytvářet jedinečné prostředí novodobého pohledu na financování - plně online a během jednotek minut.

CTO Lemonero

Startup: Odhalení tajemství úspěchu

Přejete si nahlédnout pod pokličku úspěšných startupů? Ve výjimečné panelové diskuzi nás provázejí klíčoví hráči z různých oblastí startupového ekosystému. Zástupce Moravskoslezského kraje nám představí perspektivu regionálního investování, zakladatel úspěšného startupu odhalí výzvy zakládání firmy, zkušený investor se podělí o svůj pohled na startupy na mezinárodním trhu a expert z banky nám ukáže, jak finanční instituce startupy podporují. Společně se ponoříme do témat od identifikace tržních mezer, přes strategie financování, až po globální expanzi. Připojte se k nám a objevte, jak různé perspektivy tvarují cestu startupů k úspěchu.

10:30 – 11:45

Velký sál

Josef Vojta

Dr. Josef Vojta je partnerem skupiny ARETE zodpovědným za Capital Markets. Do jeho kompetence patří zejména rozvoj portfolia institucionálních investorů a distributorů fondů skupiny a dále investorů z řad Family Office a Multi Family Office v ČR a v zahraničí. Celou více jak dvacetiletou profesní dráhu má spojenu s nemovitostmi a investicemi v CEE regionu. Od roku 2019 působí ve skupině ARETE a v roce 2022 se stal partnerem. Josef získal doktorát na Vysoké škole ekonomické v Praze, je ženatý a má jednu dceru.

Partner Capital Markets | ARETE

Investování přes sociální sítě a trendy, které mohou navždy změnit finanční sektor

Jak vnímáte trend vzestupu umělé inteligence obecně a jak si myslíte, že ovlivní investiční poradenský byznys? Bylo zveřejněno několik příkladů, jak umělá inteligence překonává indexy pomocí strategií vytvořených z vlastních zdrojů., vytváří portfolia na základě analýzy bez zapojení tradičního portfolio managementu. Co můžeme očekávat v nejbližších 5 letech ve světě investic, když je umělá inteligence jedním z hlavních témat v téměř všech oblastech? Sociální sítě přinesly prostor pro prezentaci a komunikaci kvalitního obsahu, ale také místo pro silný marketing, který často nezná pravidla, zejména ve finančním sektoru. Mnoho subjektů ignoruje regulace a pravidla při prezentaci svých služeb, což může být zavádějící. Jedním z mnoha příkladů je prezentace snadného zisku pomocí obchodování, kopírování obchodů, kryptoměn nebo jednoduchých uživatelsky přívětivých aplikací, kde si individuální maloobchodní investor vytváří portfolio sám bez prostředníka, aniž by byl upozorněn na možné ztráty a rizika. Regulátoři nemají dostatečné kapacity ani možnosti pro boj a řádné vzdělávání. Jak by se měl investor chovat při této záplavě nabídek rychlého zisku a na koho by se měl obrátit? A na druhé straně, jak by se měl poradce chovat při této přetlakové nabídce? V České republice a obecně v našem regionu se investování dostává do povědomí běžných lidí stále víc. Investování je efektivní a správnou cestou, jak zhodnocovat a budovat majetek. Většina investorů, zejména v maloobchodu, ještě nezažila dlouhodobou krizi. Posledním šokem byla covidová krize, kdy jsme zažili nejrychlejší propad akcii za 22 dní o téměř 34 %. Jak by se měl investor připravit na dlouhodobější krizi, o které se stále více hovoří ve všech dostupných médiích, často spojované s neustávající inflací, geopolitickými konflikty a nejistotou jak v politice, tak v ekonomice?

14:30 - 15:30

Malý sál

Marek Černoch

Marek Černoch je původním povoláním dopravní pilot a létal na letounech B737. Od roku 2019 pracuje jako výkonný ředitel České asociace společností finančního poradenství a zprostředkování (ČASF). V letech 2013 až 2017 byl poslancem Parlamentu ČR, kde se mimo jiné věnoval i ekonomické legislativě. Byl členem ústavně právního výboru a výboru evropských záležitostí. Pracoval také jako finanční poradce, kde získal zkušenosti z finančně poradenského trhu.

Moderátor

Noční můry finančních poradců a jak z nich ven?

Jak je v rámci brokerpoolu řešeno povinné nahrávaní hovorů v oblasti investic. Prodej neregulovaných produktů mimo distribuční síť brokerpoolu. Postoj k „souboji“ placeného x provizního poradenství. Práce s AI v oblasti finančního poradenství, nové nástroje, možnosti pro poradce.

10:30 – 11:45

Malý sál

Lenka Nekvapilová

Ve financích se pohybuje více jak 18 let, prošla si různými pozicemi ve skupině PPF, GE Money nebo BNP Paribas Personal Finance. Studovala na Vysokém učení technickém v Brně – obor daňové poradenství. Ve Vigo Investments má na starosti fundraising a také strategické partnery.

Fundraising and business development manager Vigo Investments

Milionové FKI portfolio

1. část Zažijte pravé play off už na podzim. Zápolení pěti investičních společností o nejzajímavěji poskládané portfolio z řad fondů kvalifikovaných investorů. Nejen představení fondů, ale i souboj vizí jednotlivých investiček. Kolik FKI ještě unese „zamrzlý“ český investiční rybník? Jaké výzvy jednotlivé společnosti čekají? Jak zacvičí nová legislativa s neregulovanými „minifondy“ jako nekalou konkurencí FKI? Prostě vše co chcete slyšet o FKI v 45 minutách. 2. část Pět fondů, pět příběhů. Každá investiční společnost může do semifinále nasadit svého favorita – tahouna celého řešení. Kdo přesvědčí publikum? Závěrem diskuze proběhne hlasování o vítězné portfolio.

10:15 – 11:45

COLORS STAGE

Rotem Shneor

Prof. Shneor je řádným profesorem podnikání na Obchodní a právní fakultě Agderské univerzity v Norsku a vede její výzkumné centrum pro crowdfunding. Založil Severskou alianci pro crowdfunding a také spoluzaložil a v současné době působí v představenstvu Norské asociace pro crowdfunding. Je přidruženým výzkumným pracovníkem Centra pro alternativní financování při Cambridgeské univerzitě a spoluautorem jeho výročních zpráv o odvětví. Publikoval v řadě akademických časopisů a přispěl kapitolami do editovaných svazků. Je také hlavním editorem a autorem populární knihy Advances in Crowdfunding Research and Practice. A konečně, v současné době působí jako hlavní editor časopisu Journal of Alternative Finance.

Spoluzakladatel a člen představenstva Norwegian Crowdfunding Association

Crowdfunding v ČR: Když peníze létají vzduchem!

Principy crowdfundingu a historie. Očekáváná regulace crowdfundingu v ČR – změna paradigmatu ve způsobu investování. Jaký vývoj v oblasti skupinového financování očekáváme v EU? Využití crowdfundingu v praxi. Vzdělávání široké veřejnosti a další aktivity Asociace Crowdfundingových Platforem

12:00 – 13:00

Malý sál

Petra Janíčková

Bývalá top manažerka začala podnikat již v 19 letech minulého století. (tenkráte „již“, nyní běžný standart.) Hodně cestovala, a když necestovala, tak přemýšlela, kam zase vyjede a co nového se naučí a pozná. Tak nejspíše vznikla její láska k poznání a seberozvoji. Delší dobu pobývala v Turecku, v Austrálii a oceánii a v peruánské Amazonii, kam vzala rodinku s 4letým synkem. Tato „zastávka“ ji navždy přehodnotila budoucí život. Párkrát se v životě hodně sekla, sáhla si na dno, aby se pak ze všeho otřepala, poučila a zase se o sobě něco nového naučila. V nejbližší době ji krom její milované práce a rodinky čeká výstup k Mt. Everestu s jejím tatínkem, jehož životní sen a poslední přání mu tímto dcera plní. Přeci jen tatínkovi bude v roce 2023 krásných 75 let. Profesně se věnuje od svých 32 let ženám a troufá si tvrdit, že je expertkou na diverzitu a inkluzi. V ženách podporuje ženskost, v mužích si přeje vidět opravdové muže. Založila populární festival pro ženy z byznysu www.VŠEMŽENÁM.cz, ženy koučuje a mentoruje, vede leadershipové programy v korporacích (ano, také pro ženy) a aby si spojila práci s vášní, tak pořádá yoga retreaty jak v ČR, tak po světě. Je věčným optimistou (už její maminka jí říkala: „Peťko, ty se nadchneš z každého prdu“) a nejspíše optimistou zůstane až do smrti.

Koučuji, rozvíjím a mentoruji ženy skrze příběhy

(K)ROK ŽENY

Budu vám vyprávět intimní příběh o ženě, ve které možná najdete místy samy sebe. Příběh bolestivý, místy humorný až satirický, avšak s dobrým koncem. Příběh o sebereflexi, konci i novém začátku. Příběh, kam patří emoce a ženy. Z našeho setkání si odnesete nečekané množství nových kontaktů, přizvete do života radost, hravost a ženskost a nabydete poznání, která jste určitě znaly, ale možná jste na ně pod taktovkou povinností opomněly.

12:00 – 13:00

Učebna A

Andrea Milecová

V finančnictví a pojištovnictví se pohybuje od roku 2003. Působila v top managementu pojišťoven a bank a v čelních pozicích fondů. Specializuje se na crowdfunding, kterým se zabývá od roku 2020. Je členkou Asociace zodpověné za mezinárodní vztahy a komunikacii. Je zakládající členem Asociace crowdfundingových platforem a ředitelkou Boson Distribution.

Moderátorka

Crowdfunding v ČR: Když peníze létají vzduchem!

Principy crowdfundingu a historie. Očekáváná regulace crowdfundingu v ČR – změna paradigmatu ve způsobu investování. Jaký vývoj v oblasti skupinového financování očekáváme v EU? Využití crowdfundingu v praxi. Vzdělávání široké veřejnosti a další aktivity Asociace Crowdfundingových Platforem

12:00 – 13:00

Malý sál

Štefan Tillinger

Štefan Tillinger je předseda představenstva společnosti OK KLIENT. Podílí se na strategickém rozvoji uskupení OK HOLDING. Do roku 2015 pracoval 15 let na různých topmanažerských pozicích pro skupinu Generali. V letech 2011 až 2015 byl generálním ředitelem pojišťovny Generali a z pozice člena představenstva České pojišťovny odpovídal za obchod skupiny Generali v České republice.

Předseda představenstva OK KLIENT

Noční můry finančních poradců a jak z nich ven?

V našem programu se podíváme na aktuální témata a změny, které ovlivňují finanční trh. Začneme přehledem nově navrhovaného zákona pro podnikání na finančním trhu, který může mít dalekosáhlé důsledky pro sektor. Jedním z kontroverzních bodů je nahrávání hovorů týkajících se investic – jaký dopad to může mít na investory a trh jako celek? Poté se zaměříme na DIP. Je to opravdu nová příležitost na trhu, nebo se jedná jen o další produkt? Součástí diskuse bude i snaha o "překlopení" IZ na OCP a jaké to může mít následky. Iniciativa EU, Retail Investment Strategy RIS? Má za cíl regulovat pobídky v investičním a pojišťovnickém segmentu. V tomto kontextu se dotkneme také debaty mezi placeným a provizním poradenstvím. Jaké nástroje a metody jsou k dispozici a jaký je všeobecný postoj k těmto přístupům? V oblasti distribuce budeme diskutovat o problematice neregulovaných produktů v poolech a jak různé instituce tento problém řeší. Toto téma je obzvláště aktuální, protože se jedná o praktiky, které se vyskytují napříč celým sektorem. Technologický vývoj nemůže zůstat opomenut. Podíváme se na zoubek AI a digitálním platformám ve financích a jak mohou tato nová technologická řešení měnit tvář finančního poradenství. Na závěr se zaměříme na období po pandemii COVID-19, vliv energetické krize na finanční sektory a zhodnocení roku 2023.

10:30 – 11:45

Malý sál

David Marek

CEO Springtide Ventures, jediného české venture capital fondu, který více než 8 let systematicky investuje v Izraeli – Přes 25 let zkušeností z korporátního a investičního bankovnictví, private equity a venture capital – Absolvent VŠE v Praze.

CEO Springtide Ventures

Startup: Odhalení tajemství úspěchu

Přejete si nahlédnout pod pokličku úspěšných startupů? Ve výjimečné panelové diskuzi nás provázejí klíčoví hráči z různých oblastí startupového ekosystému. Zástupce Moravskoslezského kraje nám představí perspektivu regionálního investování, zakladatel úspěšného startupu odhalí výzvy zakládání firmy, zkušený investor se podělí o svůj pohled na startupy na mezinárodním trhu a expert z banky nám ukáže, jak finanční instituce startupy podporují. Společně se ponoříme do témat od identifikace tržních mezer, přes strategie financování, až po globální expanzi. Připojte se k nám a objevte, jak různé perspektivy tvarují cestu startupů k úspěchu.

10:30 – 11:45

Velký sál

Patrik Novotný

V oblasti kapitálových trhů působí více než 9 let, kdy začínal jako trader futures derivátů a později se v rámci obchodování posunul na pole kvantitativních modelů a systematického algoritmického obchodování, kde vedl vývoj obchodních modelů a strategií při správě kapitálu soukromých investorů. S těmito systematickými modely obchodoval na hlavních světových burzách. V rámci Colossea působí jako poradce představenstva a od roku 2020 v oddělení asset managementu, které od roku 2022 vede. Ve společnosti se zabývá novými investičními příležitostmi. Patrik je tvůrcem investičního programu ivy.

Investiční stratég Colosseum

Řízení portfolia anebo co v medvědím trhu pomáhá klidnému spánku

Každý investiční nástroj plní svou funkci a pro efektivní diverzifikaci je potřeba rozumět nejen tomu do čeho chceme investovat, ale také prostřednictvím kterých nástrojů. Jak tato volba prakticky ovlivňuje portfolia investorů? Case study na skutečných výsledcích Investičního programu ivy od OCP Colosseum.

10:30 - 11:45

Učebna B

Daniela Pešková

Daniela je členkou představenstva České spořitelny, kde je zodpovědná za retailové bankovnictví. Kariéru zahájila v roce 1997 v české pobočce banky GE, pro kterou pracovala také ve Velké Británii a v Maďarsku. V letech 2004 až 2007 působila ve slovenské centrále Tatrabanky. V České spořitelně je od roku 2007 a od roku 2016 jako členka představenstva. Pod jejím vedením začal Spořitelně opět stoupat počet retailových klientů a digitální bankovnictví George se stalo nejvyužívanější bankovní aplikací u nás. Daniela je knihomol, který nedá dopustit na pevnou vazbu knih a zrychlené přehrávání oblíbených podcastů.

Členka představenstva zodpovědná za retailové bankovnictví České spořitelny

Women power: úspěch a rodina

Vrcholové manažerky, úspěšné byznysmenky a přední ekonomky se letos vůbec poprvé sejdou na Colors of Finance v čistě ženské panelové diskuzi. Nebudeme se soustředit jen na ekonomické ukazatele, zblízka se podíváme na současnou náladu, která panuje v české společnosti. Jaké místo zaujímají ženy v byznysu, před jakými výzvami stojíme a kam se ubíráme? To je jen malý výběr témat, kterých se dotkneme.

13:15 - 14:15

Velký sál

Michal Brothánek

Michal se dlouhodobě pohybuje v manažerských a obchodních pozicích ve finančním sektoru. Řadu let působil v korporátním obchodě ČSOB. V rámci těchto rolí řídil v letech 2006-2009 vydávání dluhových cenných papírů na dealingu banky pro velké bankovní klienty. Jako výkonný ředitel vedl v letech 2010-2016 útvar Institucionálního bankovnictví poskytující služby finančním institucím (bankám, pojišťovnám, obchodníkům s cennými papíry, investičním společnostem, investičním fondům a fondům kvalifikovaných investorů), klientům custody a depozitáře investičních společností a fondů. Zde stál u počátku boomu fondů kvalifikovaných investorů. V letech 2016 až 2021 zodpovídal jako člen představenstva ČSOB Pojišťovny za řízení všech obchodních sítí a partnerů, podpory obchodu a navazujících útvarů. Od roku 2022 je obchodním ředitelem a členem představenstva AVANT IS.

Obchodní ředitel a člen představenstva Avant IS

Milionové FKI portfolio

1. část Zažijte pravé play off už na podzim. Zápolení pěti investičních společností o nejzajímavěji poskládané portfolio z řad fondů kvalifikovaných investorů. Nejen představení fondů, ale i souboj vizí jednotlivých investiček. Kolik FKI ještě unese „zamrzlý“ český investiční rybník? Jaké výzvy jednotlivé společnosti čekají? Jak zacvičí nová legislativa s neregulovanými „minifondy“ jako nekalou konkurencí FKI? Prostě vše co chcete slyšet o FKI v 45 minutách. 2. část Pět fondů, pět příběhů. Každá investiční společnost může do semifinále nasadit svého favorita – tahouna celého řešení. Kdo přesvědčí publikum? Závěrem diskuze proběhne hlasování o vítězné portfolio.

10:15 – 11:45

COLORS STAGE

Helena Horská

Helena Horská je uznávanou odbornicí v oblasti měnové politiky a jejích praktických dopadů. Je autorkou publikací v oblasti měnové politiky. V rámci svého doktorského studia na Vysoké škole ekonomické v Praze a programu pokročilých studií na Kielském institutu světové ekonomiky publikovala výzkumné články o cílování inflace. V roce 2001 získala ocenění ""Mladý ekonom"". Její veřejné nebo odborné prezentace jsou dynamické a poutavé. Vyznačuje se bystrým smyslem pro humor a schopností detekovat signály v hluku. Její silnou stránkou je vysvětlovat složité tématy jednoduchým a stručným způsobem. V současné době Helena zastává pozici hlavní ekonomky Raiffeisenbank v Praze. Kromě toho aktivně přispívá k ekonomickému think-tank projektu ""Alter-Eko"" a vede přednášky z ekonomie na univerzitách. Účastní se odborných diskusí a píše pro periodika. Vše nové a neznámé v oblasti měnové politiky ji fascinuje. Heleniným cílem je podněcovat diskusi a hledat jednoduché odpovědi na nezodpovězené otázky. Od 24. dubna 2020 je členkou nezávislého poradního týmu KoroNERV-20.

Hlavní ekonomka Raiffeisenbank

Women power: úspěch a rodina

Vrcholové manažerky, úspěšné byznysmenky a přední ekonomky se letos vůbec poprvé sejdou na Colors of Finance v čistě ženské panelové diskuzi. Nebudeme se soustředit jen na ekonomické ukazatele, zblízka se podíváme na současnou náladu, která panuje v české společnosti. Jaké místo zaujímají ženy v byznysu, před jakými výzvami stojíme a kam se ubíráme? To je jen malý výběr témat, kterých se dotkneme.

13:15 - 14:15

Velký sál

František Michalovich

Moderátor

Investování přes sociální sítě a trendy, které mohou navždy změnit finanční sektor

Jak vnímáte trend vzestupu umělé inteligence obecně a jak si myslíte, že ovlivní investiční poradenský byznys? Bylo zveřejněno několik příkladů, jak umělá inteligence překonává indexy pomocí strategií vytvořených z vlastních zdrojů., vytváří portfolia na základě analýzy bez zapojení tradičního portfolio managementu. Co můžeme očekávat v nejbližších 5 letech ve světě investic, když je umělá inteligence jedním z hlavních témat v téměř všech oblastech? Sociální sítě přinesly prostor pro prezentaci a komunikaci kvalitního obsahu, ale také místo pro silný marketing, který často nezná pravidla, zejména ve finančním sektoru. Mnoho subjektů ignoruje regulace a pravidla při prezentaci svých služeb, což může být zavádějící. Jedním z mnoha příkladů je prezentace snadného zisku pomocí obchodování, kopírování obchodů, kryptoměn nebo jednoduchých uživatelsky přívětivých aplikací, kde si individuální maloobchodní investor vytváří portfolio sám bez prostředníka, aniž by byl upozorněn na možné ztráty a rizika. Regulátoři nemají dostatečné kapacity ani možnosti pro boj a řádné vzdělávání. Jak by se měl investor chovat při této záplavě nabídek rychlého zisku a na koho by se měl obrátit? A na druhé straně, jak by se měl poradce chovat při této přetlakové nabídce? V České republice a obecně v našem regionu se investování dostává do povědomí běžných lidí stále víc. Investování je efektivní a správnou cestou, jak zhodnocovat a budovat majetek. Většina investorů, zejména v maloobchodu, ještě nezažila dlouhodobou krizi. Posledním šokem byla covidová krize, kdy jsme zažili nejrychlejší propad akcii za 22 dní o téměř 34 %. Jak by se měl investor připravit na dlouhodobější krizi, o které se stále více hovoří ve všech dostupných médiích, často spojované s neustávající inflací, geopolitickými konflikty a nejistotou jak v politice, tak v ekonomice?

14:30 - 15:30

Malý sál

Matěj Novák

Matěj se v oblasti financí pohybuje od roku 2006. Je zakladatelem a CEO mezinárodní finanční skupiny EasyChange, která kromě České republiky působí také například ve Velké Británii, Polsku nebo Spojených státech. Je členem představenstva Fintechové asociace a předsedou správní rady české crowdfundingové asociace.

Founder & CEO EasyFunding

Crowdfunding v ČR: Když peníze létají vzduchem!

Principy crowdfundingu a historie. Očekáváná regulace crowdfundingu v ČR – změna paradigmatu ve způsobu investování. Jaký vývoj v oblasti skupinového financování očekáváme v EU? Využití crowdfundingu v praxi. Vzdělávání široké veřejnosti a další aktivity Asociace Crowdfundingových Platforem.

12:00 – 13:00

Malý sál

Tomáš Jícha

Dlouholeté manažerské a konzultantské zkušenosti z oblasti oceňování nemovitostí, developmentu, správy portfolia nemovitostí i nemovitostních projektů, obchodu, propagace a marketingu. Na trhu nemovitostí, jejich obchodování a financování od roku 1995 téměř 20 let v bankovní skupině Raiffeisenlandesbank Oberösterreich zodpovědný za posuzování, prověřování a oceňování realitních projektů financovaných a realizovaných v ČR . Dva roky členem Komise pro nakládání s majetkem Rady města Plzně od roku 2014 poradce realitních investorů a developerů v oblasti akvizic, financování a managementu projektů. Dd srpna 2022 místopředseda představenstva ATRIS investiční společnosti, a.s. a portfolio manažer fondu Realita

Portfolio manažer | místopředseda představenstva ATRIS

Investování přes sociální sítě a trendy, které mohou navždy změnit finanční sektor

Jak vnímáte trend vzestupu umělé inteligence obecně a jak si myslíte, že ovlivní investiční poradenský byznys? Bylo zveřejněno několik příkladů, jak umělá inteligence překonává indexy pomocí strategií vytvořených z vlastních zdrojů., vytváří portfolia na základě analýzy bez zapojení tradičního portfolio managementu. Co můžeme očekávat v nejbližších 5 letech ve světě investic, když je umělá inteligence jedním z hlavních témat v téměř všech oblastech? Sociální sítě přinesly prostor pro prezentaci a komunikaci kvalitního obsahu, ale také místo pro silný marketing, který často nezná pravidla, zejména ve finančním sektoru. Mnoho subjektů ignoruje regulace a pravidla při prezentaci svých služeb, což může být zavádějící. Jedním z mnoha příkladů je prezentace snadného zisku pomocí obchodování, kopírování obchodů, kryptoměn nebo jednoduchých uživatelsky přívětivých aplikací, kde si individuální maloobchodní investor vytváří portfolio sám bez prostředníka, aniž by byl upozorněn na možné ztráty a rizika. Regulátoři nemají dostatečné kapacity ani možnosti pro boj a řádné vzdělávání. Jak by se měl investor chovat při této záplavě nabídek rychlého zisku a na koho by se měl obrátit? A na druhé straně, jak by se měl poradce chovat při této přetlakové nabídce? V České republice a obecně v našem regionu se investování dostává do povědomí běžných lidí stále víc. Investování je efektivní a správnou cestou, jak zhodnocovat a budovat majetek. Většina investorů, zejména v maloobchodu, ještě nezažila dlouhodobou krizi. Posledním šokem byla covidová krize, kdy jsme zažili nejrychlejší propad akcii za 22 dní o téměř 34 %. Jak by se měl investor připravit na dlouhodobější krizi, o které se stále více hovoří ve všech dostupných médiích, často spojované s neustávající inflací, geopolitickými konflikty a nejistotou jak v politice, tak v ekonomice?

14:30 - 15:30

Malý sál

Tomáš Oplíštil

Tomáš je od roku 1997 aktivní v oboru real estate a od roku 2004 téměř s výhradním zaměřením na shopping centra a retail parky (akvizice, pronájmy a správa, management). Působil v manažerských pozicích na 12 projektech velkých nákupních center, nákupních pasáží nebo retail parků v České republice nebo na Slovensku. Ve fondu REALIA FUND SICAV, a.s. je odpovědný za distribuci a zastřešuje péči o celé nemovitostní portfolio. Své zkušenosti uplatňuje také jako člen investičního výboru fondu.

Obchodní ředitel a člen investičního výboru fondu Realia Group

Milionové FKI portfolio

1. část Zažijte pravé play off už na podzim. Zápolení pěti investičních společností o nejzajímavěji poskládané portfolio z řad fondů kvalifikovaných investorů. Nejen představení fondů, ale i souboj vizí jednotlivých investiček. Kolik FKI ještě unese „zamrzlý“ český investiční rybník? Jaké výzvy jednotlivé společnosti čekají? Jak zacvičí nová legislativa s neregulovanými „minifondy“ jako nekalou konkurencí FKI? Prostě vše co chcete slyšet o FKI v 45 minutách. 2. část Pět fondů, pět příběhů. Každá investiční společnost může do semifinále nasadit svého favorita – tahouna celého řešení. Kdo přesvědčí publikum? Závěrem diskuze proběhne hlasování o vítězné portfolio.

10:15 – 11:45

COLORS STAGE

Lenka Kejíková

Vystudovala Statisticko-pojistné inženýrství na Vysoké škole ekonomické. Již během studia začala pracovat v oboru pojišťovnictví, kde vystřídala několik pozic, až nakonec našla to pravé uplatnění v oblasti risk managementu. Tomuto nově se rozvíjejícímu oboru se věnovala 12 let a přednášela o něm také na Vysoké škole ekonomické. Od roku 2014 působí ve skupině Generali v České republice, kam nastoupila právě jako senior manažerka v risk managementu. Na starost měla rozvoj procesů řízení rizik, implementaci regulatorních požadavků a analýzu strategických rizik nejen pro Čechy, ale koordinovala tato témata také v ostatních Generali společnostech ve střední a východní Evropě. V roce 2021 opustila oblast řízení rizik, když přijala pozici generální ředitelky a předsedkyně představenstva Generali penzijní společnosti, největší penzijní společnosti v České republice, která spravuje úspory na stáří více než milionu klientů.

CEO, Generali penzijní společnost a.s.

Women power: úspěch a rodina

Vrcholové manažerky, úspěšné byznysmenky a přední ekonomky se letos vůbec poprvé sejdou na Colors of Finance v čistě ženské panelové diskuzi. Nebudeme se soustředit jen na ekonomické ukazatele, zblízka se podíváme na současnou náladu, která panuje v české společnosti. Jaké místo zaujímají ženy v byznysu, před jakými výzvami stojíme a kam se ubíráme? To je jen malý výběr témat, kterých se dotkneme.

13:15 - 14:15

Velký sál

Radoslav Kubiš

Místopředseda představenstva OK KLIENT a.s. svou profesní dráhu započal v roce 2010 ve společnosti OK GROUP, zakládajícím členovi uskupení OK HOLDING. Od roku 2018 působí ve společnosti OK KLIENT, kde má na starost kompletní chod backoffice, podporu manažerů jednotlivých obchodních skupin, akvizice nových obchodních skupiny a rozvoj společnosti jako takový.

Místopředseda představenstva OK KLIENT

Na panáka!

Přijďte na pokec a panáka s vedením společnosti a produktovým týmem OK KLIENT. Využijte příležitosti zeptat se nás na cokoliv, co vás zajímá. Můžete se zúčastnit i produktového kvízu a odnést si zajímavé ceny!

14:30 - 15:30

Učebna B

Martin Pšaidl

Martin je spoluzakladatelem investiční společnosti CODYA a členem představenstva odpovědným za obchod. Ve světě financí se pohybuje již více jak 20 let. Po absolvování studia na Provozně ekonomické fakultě ČZU pracoval na různých manažerských pozicích v České pojišťovně. V letech 2005 až 2017 působil jako obchodní ředitel v ČP INVEST investiční společnosti (nyní Generali Investment CEE). V letech 2013 – 2015 byl také obchodním ředitelem a místopředsedou představenstva v Penzijní společnosti České Pojišťovny. V roce 2018 získala CODYA investiční společnost, a.s., kterou založil společně s dlouholetým kolegou a kamarádem Robertem Hlavou, registraci od ČNB.

Zakladatel a obchodní ředitel CODYA

Milionové FKI portfolio

1. část Zažijte pravé play off už na podzim. Zápolení pěti investičních společností o nejzajímavěji poskládané portfolio z řad fondů kvalifikovaných investorů. Nejen představení fondů, ale i souboj vizí jednotlivých investiček. Kolik FKI ještě unese „zamrzlý“ český investiční rybník? Jaké výzvy jednotlivé společnosti čekají? Jak zacvičí nová legislativa s neregulovanými „minifondy“ jako nekalou konkurencí FKI? Prostě vše co chcete slyšet o FKI v 45 minutách. 2. část Pět fondů, pět příběhů. Každá investiční společnost může do semifinále nasadit svého favorita – tahouna celého řešení. Kdo přesvědčí publikum? Závěrem diskuze proběhne hlasování o vítězné portfolio.

10:15 - 11:45

COLORS STAGE

Roman Kolev

Své nabité zkušenosti z finanční sféry předává aktuálně jako strategický ředitel ATRIS investiční společnosti, a.s. Ve své funkci má na starosti makléře a akvizice ve spolupráci s obchodním oddělením.

Ředitel pro strategii ATRIS

Plavba na vlně podzimních novinek s ATRIS investiční společností, a.s.

Pojďte plout společně s ATRISEM ! Kapitán Tomáš Jícha pevně uchopí své kormidlo portfolio manažera a obeznámí s novinkami , analýzou nemovitostního trhu a jeho predikcí. V druhé fázi plavby se vás ujme strategický ředitel Roman Kolev, který vám ze své kajuty nastíní dlouhodobou strategii fondu Realita či pomocí námořnického dalekohledu nahlédnete na náležitosti online smlouvy či přípravu ATRISU na DIP.

13:15 - 14:15

Učebna B

Jan Liška

Jan Liška byl zvolen pro období 2023-2026 prezidentem Asociace finančních poradců ČR. Asociace sdružuje poradce a poradenské kanceláře, kteří se věnují honorovanému poradenství, resp. pomáhá těm, kteří honorované poradenství postupně implementují. Mimo to má svou poradenskou společnost, zabývající se privátním poradenství a business consulting pro malé, střední podnikatele. Ve spolupráci s Moravskoslezským inovačním centrem, Olomouckým inovačním centrem a Green Light poskytuje jako expert podporu v rozvoji podnikání malým podnikatelům. Jeho finanční příběh se začal psát ve Fincentru v roce 2012. Tato kombinace zkušeností z financí a business consultingu mu pomáhá dlouhodobě rozvíjet poradce a majitele poradenských kanceláří, a tím i kultivovat poradenský trh.

Prezident Asociace finančních poradců ČR

Noční můry finančních poradců a jak z nich ven?

V našem programu se podíváme na aktuální témata a změny, které ovlivňují finanční trh. Začneme přehledem nově navrhovaného zákona pro podnikání na finančním trhu, který může mít dalekosáhlé důsledky pro sektor. Jedním z kontroverzních bodů je nahrávání hovorů týkajících se investic – jaký dopad to může mít na investory a trh jako celek? Poté se zaměříme na DIP. Je to opravdu nová příležitost na trhu, nebo se jedná jen o další produkt? Součástí diskuse bude i snaha o „překlopení“ IZ na OCP a jaké to může mít následky. Iniciativa EU, Retail Investment Strategy RIS? Má za cíl regulovat pobídky v investičním a pojišťovnickém segmentu. V tomto kontextu se dotkneme také debaty mezi placeným a provizním poradenstvím. Jaké nástroje a metody jsou k dispozici a jaký je všeobecný postoj k těmto přístupům? V oblasti distribuce budeme diskutovat o problematice neregulovaných produktů v poolech a jak různé instituce tento problém řeší. Toto téma je obzvláště aktuální, protože se jedná o praktiky, které se vyskytují napříč celým sektorem. Technologický vývoj nemůže zůstat opomenut. Podíváme se na zoubek AI a digitálním platformám ve financích a jak mohou tato nová technologická řešení měnit tvář finančního poradenství. Na závěr se zaměříme na období po pandemii COVID-19, vliv energetické krize na finanční sektory a zhodnocení roku 2023.

10:30 – 11:45

Malý sál

Martin Cakl

Martin je otec myšlenky a portfolio manažer fondu Naše ČESKO, který vznikl pod záštitou J&T Investiční společnosti a jejího odborného týmu. Dříve pracoval jako investiční manažer v českém family officu SPM spravující vyšší jednotky miliard korun, dále jako analytik ve společnostech Patria Finance se zaměřením na regionální veřejné firmy, analytik ve fondu Metatron Capital se zaměřením na makroekonomické strategie a stážista v centrále ING Investment Management v Haagu. Své formální vzdělání získal na Národohospodářské fakultě VŠE studiem ekonomie a na prestižní fakultě financí a ekonomie v holandském Rotterdamu.

Portfolio Manager J&T IS

Milionové FKI portfolio

1. část Zažijte pravé play off už na podzim. Zápolení pěti investičních společností o nejzajímavěji poskládané portfolio z řad fondů kvalifikovaných investorů. Nejen představení fondů, ale i souboj vizí jednotlivých investiček. Kolik FKI ještě unese „zamrzlý“ český investiční rybník? Jaké výzvy jednotlivé společnosti čekají? Jak zacvičí nová legislativa s neregulovanými „minifondy“ jako nekalou konkurencí FKI? Prostě vše co chcete slyšet o FKI v 45 minutách. 2. část Pět fondů, pět příběhů. Každá investiční společnost může do semifinále nasadit svého favorita – tahouna celého řešení. Kdo přesvědčí publikum? Závěrem diskuze proběhne hlasování o vítězné portfolio.

10:15 - 11:45

COLORS STAGE

Radka Legerská

Radka Legerska je obsahová marketerka, copywriterka a lektorka. Vystudovala bohemistiku a psaním se živí už více než 15 let. Psala pro tradiční firmy i pro startupy, prošla si marketingovými agenturami a získala přesah do marketingu jako takového. Působí na volné noze a specializuje se na B2B segment. Pomáhá značkám s řízením marketingu a se strategicky plánovaným obsahem. Má za sebou desítky obsahových strategií pro top management. Konzultuje marketing, mentoruje tvorbu obsahu a školí firmy i jednotlivce. Na Ekonomické fakultě VŠB-TU v Ostravě pravidelně přednáší předmět Copywriting. Na LinkedIn si vede si úspěšný osobní profil, přes který díky obsahu získává až 95 % veškerých poptávek.

B2B marketérka, copywriterka & lektorka

Jak si efektivně budovat osobní značku

Značka prodává. Osobní značka s dobrým jménem ještě lépe. Jak pracovat s obsahem tak, abyste na sociálních sítích nemarnili čas a šli najisto? Osvojte si ověřené principy a postupy, které Radka používá ve své každodenní praxi. Pro skvělý výsledek se nemusíte upsat k smrti, stačí vědět, jak na to. I vy totiž můžete na svém osobní marketingu pracovat efektivně tak, aby váš byznys rostl.

14:30 - 15:30

Učebna A

Daniel Petrásek

Daniel Petrásek zastává funkci Business Development Director ve společnosti Thein Digital. Do Thein Digital přišel ze společnosti Diebold Nixdorf, kde se jako Channel Director EMEA East a Business Development Director pro střední Evropu zabýval nejen obchodním rozvojem, ale i řízením partnerské sítě v téměř 30 zemích. V minulosti působil například také ve společnosti IBM nebo Computer Sciences Corporation. V Thein Digital má Daniel Petrásek na starosti rozvoj nové oblasti udržitelnosti (ESG), řešení pro energetický management nebo péči o vybrané klíčové zákazníky. Společnost Thein Digital začala nabízet služby v oblasti tzv. Sustainability performance managementu. Klientům napříč českým trhem nabízí pomoc s nastavením a implementací strategie trvale udržitelného rozvoje, výběrem a implementací softwarového nástroje pro řízení a reporting ESG a další podpůrné služby.

Business Development Director Thein Digital

ESG Investování: Hodnoty na prvním místě

Udržitelné investování pod záštitou Environmental, Social a Governance (ESG) klade důraz nikoliv primárně na počáteční výnosy, ale na skutečné hodnoty a dopady našich rozhodnutí. Ačkoliv tradiční investování doporučuje eliminovat emoce z rozhodovacího procesu, při orientaci na ESG se emoce stávají klíčovým prvkem. Pomáhají investorovi lépe vnímat důležitost a smysl těchto investic a vidět světlušku naděje pro lepší budoucnost. Greenwashing – problém, který nezmizí ani při přísných podmínkách ESG investování. Je možné tento problém někdy vyřešit? Budou se firmy snažit najít způsoby, jak oklamat procesy, zatímco se budou prezentovat jako udržitelné, a přesto budou porušovat všechny hodnoty za účelem vysoké marže, levné pracovní síly a hledání způsobů, jak vydělat více a rychleji bez ohledu na budoucí generace? Jak může greenwashing ovlivnit ratingové procesy a můžeme jim vůbec věřit? Dokážeme tento fenomén vůbec odhalit? Zpravodajství společností a ratingový proces – jak je spolehlivý? Jak využíváte ve vašich firmách ratingová data? Největší světoví hráči v oblasti ESG ratingu mají rozdílná hodnocení a kritéria. Jak tento proces vlastně probíhá a co si z něj investor může vzít? A čemu může věřit, když existují v některých případech značné rozdíly? Jak by mělo vypadat investiční portfolio moderního investora – modelově se ESG téma nejvíce týká generace Z, tedy ročníků 1996+, pro které je téma udržitelnosti obecně jedním z hlavních faktorů při rozhodování. Co by mělo být pro takového investora důležité při výběrovém procesu akcií do jeho portfolia?

13:15 - 14:15

COLORS STAGE

Dušan Matras

Oblast profesionálních nástrojů pro finančně – poradenskou oblast řeší od roku 2019, kdy společnost Business Logic s.r.o. uvedla na trh srovnávač a sjednávač nsure. Zodpovídá za jeho strategický rozvoj a řízení obchodních vztahů s klienty z pozice spolumajitele společnosti. Dříve se Dušan pracovně věnoval např. RFID technologii, řízení společností pro servis zdravotnického vybavení, byl ve vedení společnosti pro výstavbu telekomunikačních sítí ve střední Evropě. Ve volném čase rád vyjede na motorce a rád by se zlepšil ve workoutových cvičeních a běhu.

BD Manager Business Logic

On-line a Off-line poradenství & trendy včetně vzdělávání

Připojte se k nám a odhalte proměnu ve finančním světě plném stále se měnících technologií a regulací. Zjistěte co se chystá a jak vypadá práce a budoucnost poradců v například v Německu, včetně nejnovějších trendů z Frankfurtu (EIOPA) a Bonnu (BaFin). Zjistěte, jak se mění role poradců a proč je vzdělání a pravý nástroj klíčem k úspěchu. Nebude chybět ani pohled na výzvy, se kterými se setkáváme, a jak v nich najít příležitosti.

13:15 - 14:15

Malý sál

Lumír Schejbal

Lumír je předním českým odborníkem na finanční právo. Klienti si cení nejen jeho právní erudice a odborných znalostí, ale také schopnosti rozumět byznysu. Finanční trhy, regulace, investování a související témata si ho našly už během studií. Pracoval pro obchodníky s cennými papíry a od založení vlastní kanceláře v roce 2007 pomáhá firmám získávat licence ČNB, vydávat dluhopisy nebo řešit právní aspekty podnikání nejen ve finanční oblasti. Externě vyučuje na Právnické fakultě MU.

Advokát, zakladatel SCHEJBAL&PARTNERS

Startup: Odhalení tajemství úspěchu

Přejete si nahlédnout pod pokličku úspěšných startupů? Ve výjimečné panelové diskuzi nás provázejí klíčoví hráči z různých oblastí startupového ekosystému. Zástupce Moravskoslezského kraje nám představí perspektivu regionálního investování, zakladatel úspěšného startupu odhalí výzvy zakládání firmy, zkušený investor se podělí o svůj pohled na startupy na mezinárodním trhu a expert z banky nám ukáže, jak finanční instituce startupy podporují. Společně se ponoříme do témat od identifikace tržních mezer, přes strategie financování, až po globální expanzi. Připojte se k nám a objevte, jak různé perspektivy tvarují cestu startupů k úspěchu.

10:30 – 11:45

Velký sál

Milan Orlovský

Spoluzakladatel a CEO spoločnosti KOOR, ktorá poskytuje energetické služby na Slovensku i v Českej republike a nimi zvyšuje účinnosť vykurovacích zariadení a znižujeme energetickú náročnosť budov.

CEO KOOR

ESG Investování: Hodnoty na prvním místě

Udržitelné investování pod záštitou Environmental, Social a Governance (ESG) klade důraz nikoliv primárně na počáteční výnosy, ale na skutečné hodnoty a dopady našich rozhodnutí. Ačkoliv tradiční investování doporučuje eliminovat emoce z rozhodovacího procesu, při orientaci na ESG se emoce stávají klíčovým prvkem. Pomáhají investorovi lépe vnímat důležitost a smysl těchto investic a vidět světlušku naděje pro lepší budoucnost. Greenwashing – problém, který nezmizí ani při přísných podmínkách ESG investování. Je možné tento problém někdy vyřešit? Budou se firmy snažit najít způsoby, jak oklamat procesy, zatímco se budou prezentovat jako udržitelné, a přesto budou porušovat všechny hodnoty za účelem vysoké marže, levné pracovní síly a hledání způsobů, jak vydělat více a rychleji bez ohledu na budoucí generace? Jak může greenwashing ovlivnit ratingové procesy a můžeme jim vůbec věřit? Dokážeme tento fenomén vůbec odhalit? Zpravodajství společností a ratingový proces – jak je spolehlivý? Jak využíváte ve vašich firmách ratingová data? Největší světoví hráči v oblasti ESG ratingu mají rozdílná hodnocení a kritéria. Jak tento proces vlastně probíhá a co si z něj investor může vzít? A čemu může věřit, když existují v některých případech značné rozdíly? Jak by mělo vypadat investiční portfolio moderního investora – modelově se ESG téma nejvíce týká generace Z, tedy ročníků 1996+, pro které je téma udržitelnosti obecně jedním z hlavních faktorů při rozhodování. Co by mělo být pro takového investora důležité při výběrovém procesu akcií do jeho portfolia?

13:15 - 14:15

COLORS STAGE

Jakub Tomoszek

Již 15-let tvoří vlastní, na trhu jedinečné projekty a pomáhá společnostem budovat brand, dělat sexy prezentace a komunikaci. Mezi jeho klienty patři, Škoda auto, Siemens, Model a další významné společnosti.

CEO / Founder Avogado

Umění efektivní komunikace

Jak efektivně komunikovat se zákazníkem, aby jste si ho přitáhli jako magnet? Co je to komunikace a jakými nástroji komunikujeme? Odhalím vám tajné triky z marketingu a psychologie, které vám pomůžou lépe prodat.

12:00-13:00

COLORS STAGE

Pospěšte si!

Nakupujte nyní a získejte nejlepší ceny!

Generální partner

Hlavní partneři